Wyniki egzaminu maturalnego naszych licealistów –

pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin województwa śląskiego z matematyki oraz geografii,
drugie miejsce z fizyki!!!

Jest nam bardzo miło poinformować o wysokich wynikach osiągniętych przez tegorocznych uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki umiejscawiają nasze Liceum w ścisłej czołówce województwa śląskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!

wiecej>>

SP     tarcza kopia

Terminy egzaminów poprawkowych

język polski , informatyka    27.08.2018  ( poniedziałek) godz. 9:00
matematyka 28.08.2018 ( wtorek) godz. 9:00

 

Aktualności

Euroweek- Szkoła Liderów

 

Opiekunami uczniów podczas tej edycji Euroweeku były mgr Ewa Nawrocka oraz mgr Joanna Skrzyniarz.Uczestnicy projektu wraz z opiekunami mieszkali w domu wczasowym „Słoneczna” w malowniczej górskiej miejscowości Międzygórze leżącej u stóp Masywu Śnieżnika, noszącej przydomek „Małej Szwajcarii”. Jest to przepiękna miejscowość słynąca z najwyższego w Sudetach wodospadu „Wilczki”. Pośród otulonych śniegiem  stylowych pensjonatów wybudowanych pod koniec XVIII w. za sprawą Marianny Orańskiej można było się tu poczuć jak w prawdziwym Tyrolu. Projekt trwał cztery dni, a każdy dzień przynosił nowe zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży pochodzących z różnych stron świata- Azerbejdżanu, Turcji, Meksyku, Indonezji, Wietnamu, Kolumbii, Łotwy czy Ukrainy. Każdy dzień rozpoczynał energizer – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w grupach. Wolontariusze organizowali wiele zajęć integracyjnych, dzięki którym uczestniczy mogli się lepiej poznać. Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Wielu odkryło w sobie nowe talenty - wokalne, taneczne czy  aktorskie.  Nie zabrakło wycieczek po okolicy, wspólnych spotkań, rozmów, które integrowały uczestników, nauczycieli i wolontariuszy. Ostatniego wieczoru odbyło się zakończenie projektu, podczas którego uczestnicy wręczali drobne prezenty swoim „secret friends”, czyli „tajemniczym przyjaciołom”, których wylosowali pierwszego dnia. Tego samego dnia odbyło się również wręczenie certyfikatów.Pożegnanie było niezwykle emocjonalne, bo wszyscy zżyli się ze sobą, a wolontariuszom udało się zbudować relacje oparte na prawdziwej szczerej otwartości i przyjaźni.O Euroweeku mówi się, że kto raz brał w nim udział, będzie wyczekiwał kolejnego takiego wyjazdu. Myślę, że wszyscy uczestnicy mogą się pod tymi słowami podpisać.  See You soon!

Joanna Skrzyniarz

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.