07.09. 2020 r. - Narodowe Czytanie 2020

7 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania.
W bieżącym roku z okazji dziewiątej edycji tego wydarzenia Para Prezydencka zaproponowała do czytania  dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.                                                  Inspiracją dla naszych  działań  były słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Stąd pomysł, aby w akcji mogli wziąć udział  uczniowie klas młodszych. Dzieci miały możliwość wykazać się dużą pomysłowością i wyobraźnią  na  zajęciach plastyczno – literackich,  projektując  okładkę „Balladyny”. Natomiast uczniowie klasy VIII wysłuchali fragmentów tego dzieła w interpretacji wychowawczyni. Warto wspomnieć, że „Balladyna” znajduje się w kanonie lektur obowiązkowych dla starszych uczniów szkoły podstawowej i – ze względu na intrygującą akcję utworu – cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży.                                                                                Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.                                                              

08.09.2020 r. - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

8 września 2020 r.. w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w swoich klasach w spotkaniach z funkcjonariuszami policji.
Policjanci przypomnieli dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Zwrócili też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi.

Bezpieczne wakacje

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu otrzymał tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”!

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana PawłaII w Kamieńcu otrzymał od firmy Microsoft Poland tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”.

Rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz poprzez wspólne projekty – kompetencji społecznych odbywa się w naszej szkole od dawna.

Dzięki przystąpieniu naszej szkoły do platformy Office365 każdy uczeń i nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu otrzymał możliwość bezpłatnego korzystania z wielu programów udostępnionych przez firmę Microsoft .

               Uczniowie wykorzystują narzędzia Microsoft dostępne przez Chmurę i są to nie tylko znane programy takie jak Word, Excel czy PowerPoint. Coraz większą popularnością cieszy się Sway, a w czasie nauki zdalnej najwięcej (ponad 90%) nauczycieli i uczniów doceniło zalety aplikacji Teams.

Teams to nie tylko komunikator. To również notes zajęć oraz narzędzia do przeprowadzania testów i zadań, które nauczyciele mogą wykorzystać, gdy już wrócimy do „normalnej” pracy w szkole.

Trudny czas nauki zdalnej to zagrożenia, ale jednocześnie szansa na poznanie nowych narzędzi i rozwijaniu nowych umiejętności niezbędnych w XXI wieku.

szkolawchmurze

SchoolChallenge1 -Regulamin

!Dzień dobry Wszystkim!!!!!!!

Zapraszam klasy od 4 - 8 do zabawy  pt.: "PRZYJMIJ WYZWANIE, czyli SchoolChallenge1" ;-).

Zabawa polega na tym, aby napisać co nam leży na sercu, ale w stylu "rymowanki-rappowanki"


Już dwa miesiące w domu siedzimy i nigdzie nie wychodzimy.
Nad nauką się pochylamy, głowy już zakute mamy.
Kontakty z przyjaciółmi ograniczone,
dlatego humory niezadowolone.

Jedziesz, dajesz "mój kolego" i napisz...no to tego....
pedagoga szkolnegoco

Cie trapi, co Cię gryzie w stylu jak powyżej,
nominację przyjmij
i rym z rękawa wyjmij

YO! YO!

Zasady zabawy: 
1. Przeczytaj powyższą" rymowankę-rappowankę"
2. Napisz swój tekst w podobnym stylu - co Ci się podoba lub co Ci się nie podoba w obecnej sytuacji, z czym masz problem, czy chcesz już wrócić do szkoły czy wręcz przeciwnie, czy brakuje Ci kontaktu ze znajomymi lub w jaki sposób się teraz kontaktujecie lub cokolwiek co Ci leży na sercu. PAMIĘTAJ jedynie, że tekst nie może zawierać wulgaryzmów!
3. Następnie nominuj 2 lub 3 osoby z klasy lub ze szkoły (tylko kl. IV-VIII).
4. Prześlij tekst do pedagoga szkolnego.
5. Śledź teksty oraz nominacje na stronie internetowej szkoły.
6. Zabawa nie jest obowiązkowa, ale będzie nam miło, gdy zarapujesz razem z nami :)

"School Challenge 1" - rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, iż zwycięzcą w szkolnym konkursie "School Challenge 1" na najlepszą rymowankę - rapowankę zostali Amelka z klasy VA oraz Szymon z klasy  VII. 

Zwycięzcom gratulujemy, a na wszystkich uczestników konkursu czekają drobne upominki, które przekazane zostaną wraz ze świadectwami. 

Pełne wyniki konkursu:

Wyniki SCH1 Kamieniec

 

SchoolChallenge1

Sukcesy w konkursie "Kangur matematyczny"

W drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 25 uczniów naszej szkoły zgłosiło chęć udziału w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Konkurs początkowo miał mieć miejsce w szkole 19 marca 2020 r., jednak ze względu na pandemię, termin konkursu był dwa razy przesuwany, aż w końcu organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu konkursu online.

 Konkurs „Kangur Matematyczny” został ostatecznie przeprowadzony na platformie: Dzwonek.pl, gdzie zgłoszonym uczniom zostały utworzone konta. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: najpierw konkurs próbny i po ok. 9 dniach konkurs właściwy.

W wyniku swojego zaangażowania w rozwiazywanie zadań matematycznych, czterech naszych uczniów uzyskało wyróżnienia:

1. Hanna Ogrodowska  kl. III
2. Igor Toczek kl. III
3. Karol Burda kl. V
4. Vanessa Skotnicka kl. VII

Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów!

Setna rocznica urodzin

 

 

"Człowiek nie może żyć bez miłości,
Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego.
Niech ta miłość,właśnie dzięki wam,drodzy chłopcy i dziewczęta,
rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat.
Niech ta miłość dotrze do wszystkich,którzy jej szczególnie potrzebują:
zwłaszcza dla cierpiących i zapomnianych."

Św. Jan Paweł II

Młodzi robią metropolie

Katowice, 29 maja 2020 roku

Panie i Panowie

Członkowie Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Szanowni Państwo,

przesyłam w załączeniu pismo Wiceprzewodniczącego Zarządu GZM Pana Grzegorza Podlewskiego dotyczące rozpowszechnienia informacji nt. naboru do projektu pn. „Młodzi robią Metropolię”. Jest to przedsięwzięcie adresowane do mieszkańców Metropolii GZM w przedziale wiekowym 16-25 lat.

Uprzejmie prosimy Państwa o pomoc w dotarciu z informacją o naborze do potencjalnych odbiorów (np. uczniów szkół ponadpodstawowych, młodzieżowych rad miast, innych organizacji, które zrzeszają lub działają na rzecz osób młodych).  Wraz z pismem Pana Przewodniczącego przekazuję regulamin projektu oraz pytania i odpowiedzi dotyczące przedsięwzięcia.

Zapraszam również do zapoznania się z informacją prasową, dostępną na stronie: https://metropoliagzm.pl/2020/05/28/mlodzi-mieszkancy-beda-doradcami-gzm-rozpoczyna-sie-rekrutacja-do-projektu-mlodzi-robia-metropolie/

Z poważaniem