Szanowny Panie Dyrektorze

W minionym tygodniu po raz kolejny odwiedziła nas w Parku Śląskim grupa uczniów ZSO w Kamieńcu. W imieniu kadry prowadzącej zajęcia przyrodnicze naszej Akademii Bioróżnorodności, w przeddzień Dnia Nauczyciela, pragnę Państwu pogratulować takich ciekawych świata młodych ludzi! Niezależnie od tego, czy odwiedzają nas uczniowie kamienieckiego liceum czy gimnazjum spotykamy się za każdym razem z dużą kulturą osobistą, zainteresowaniem, aktywnością. Widoczny jest również bardzo przyjazny stosunek uczniów do nauczycieli i nauczycieli do uczniów. Może nie powinno nas to dziwić, ale jednak zachwyciło. :)

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy ponownie!

Anna Poraj
Prezes Fundacji Park Śląski

Jestem absolwentem zarówno gimnazjum jak i liceum przy ZSO im. Jana Pawła II w Kamieńcu. Wybór tej szkoły to zdecydowanie jedna z moich najlepszych decyzji. Dziś szczególnie ciepło wspominam panującą tam, niezwykle przyjazną atmosferę.

Ogromnym atutem tej względnie niedużej szkoły jest fakt, że wszyscy uczniowie doskonale się znają i tworzą naprawdę zgrany zespół z wyjątkowo sympatycznym i wyrozumiałym gronem pedagogicznym.

Znakomite przygotowanie do matury, które w ogromnym stopniu zawdzięczam świetnym nauczycielom, pozwoliło mi na osiągnięcie naprawdę dobrych wyników, dzięki czemu bez problemu dostałem się na wymarzone studia ekonomiczne we Wrocławiu, które ukończyłem w gronie 5% najlepszych studentów. Zaraz po obronie dyplomu wyjechałem w ramach wymiany kulturowej do Stanów Zjednoczonych, a już za parę miesięcy rozpoczynam naukę w australijskiej szkole Greenwich College w Sydney.

Gdybym ponownie miał wybierać liceum, moja decyzja dziś byłaby dokładnie taka sama jak 8 lat temu. Absolutnie jej nie żałuję.

Stanisław Bernat