Mówią o nas

Szanowny Panie Dyrektorze

W minionym tygodniu po raz kolejny odwiedziła nas w Parku Śląskim grupa uczniów ZSO w Kamieńcu. W imieniu kadry prowadzącej zajęcia przyrodnicze naszej Akademii Bioróżnorodności, w przeddzień Dnia Nauczyciela, pragnę Państwu pogratulować takich ciekawych świata młodych ludzi! Niezależnie od tego, czy odwiedzają nas uczniowie kamienieckiego liceum czy gimnazjum spotykamy się za każdym razem z dużą kulturą osobistą, zainteresowaniem, aktywnością. Widoczny jest również bardzo przyjazny stosunek uczniów do nauczycieli i nauczycieli do uczniów. Może nie powinno nas to dziwić, ale jednak zachwyciło. :)

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy ponownie!

--
Anna Poraj
Prezes Fundacji Park Śląski

      Jestem absolwentem zarówno gimnazjum jak i liceum przy ZSO im. Jana Pawła II w Kamieńcu. Wybór tej szkoły to zdecydowanie jedna z moich najlepszych decyzji. Dziś szczególnie ciepło wspominam panującą tam, niezwykle przyjazną atmosferę. 

     Ogromnym atutem tej względnie niedużej szkoły jest fakt, że wszyscy uczniowie doskonale się znają i tworzą naprawdę zgrany zespół z wyjątkowo sympatycznym i wyrozumiałym gronem pedagogicznym.

Znakomite przygotowanie do matury, które w ogromnym stopniu zawdzięczam świetnym nauczycielom, pozwoliło mi na osiągnięcie naprawdę dobrych wyników, dzięki czemu bez problemu dostałem się na wymarzone studia ekonomiczne we Wrocławiu, które ukończyłem w gronie 5% najlepszych studentów. Zaraz po obronie dyplomu wyjechałem w ramach wymiany kulturowej do Stanów Zjednoczonych, a już za parę miesięcy rozpoczynam naukę w australijskiej szkole Greenwich College w Sydney. 

 

Gdybym ponownie miał wybierać liceum, moja decyzja dziś byłaby dokładnie taka sama jak 8 lat temu. Absolutnie jej nie żałuję.

 

Stanisław Bernat 

Jestem absolwentem szkoły podstawowej oraz liceum - rocznik 2004 przy ZSO w Kamieńcu.

Ze szkoły pamiętam niepowtarzalną przyjacielską atmosferę zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli.

Po kilkunastu latach od wyboru szkoły średniej dalej jestem zadowolony ze swojej decyzji.

Skończyłem też automatykę i robotykę na wydziale Automatyki, Informatyki i Elektroniki na Politechnice Śląskiej.

Obecnie pracuję jako automatyk - programista głównie w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Wojciech Korman

   Nazywam się Sandra Tetfejer. Jestem absolwentką ZSO w Kamieńcu. 

    Polecam wybór właśnie tej szkoły, gdyż przede wszystkim panuje tam świetna atmosfera. Nauczyciele zawsze służą swą pomocą, a wiedzę przekazują w sposób jasny i zrozumiały, co pozwala doskonale przygotować się do matury. Ponadto na terenie Liceum organizowane są różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. To tu zaczęłam swą przygodę z siatkówką, którą do dziś kontynuuję z powodzeniem w drugoligowym klubie Sokół 43 AZS AWF Katowice. Szkoła w Kamieńcu dała mi wiele możliwości rozwoju, których jeszcze nie wyczerpałam, poznałam tu swych przyjaciół i znajomych, a każde wspomnienie z nią jest jak najbardziej pozytywne.

     Obecnie studiuję Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

 

Sandra Tetfejer   

Liceum Ogólnokształcące w Kamieńcu oraz Szkoła Podstawowa w Kamieńcu wchodzą w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu.

    Szkoła mieści się w nowoczesnym dobrze wyposażonym obiekcie. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz „mądrej” ofercie edukacyjnej dobrze przygotowuje swoich uczniów do egzaminu po szkole podstawowej oraz maturalnego oraz otwiera im drogę do kontynuacji nauki na wielu uczelniach wyższych. Wspaniała atmosfera panująca w szkole, dobra lokalizacja oraz wiele działań podejmowanych wspólnie przez uczniów i nauczycieli powoduje, że każdy uczeń czuje się w szkole dobrze i znajduje tu swoje miejsce.

    Wszystko to sprawia, że nasza szkoła cieszy się dużym uznaniem w szeroko pojętym środowisku lokalnym i jest postrzegana jako szkoła bezpieczna. Dzięki temu jest wymarzonym miejscem dla wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w dobrych warunkach oraz miłej i przyjaznej atmosferze, wzajemnej współpracy uczniów i nauczycieli.

Ponadto usytuowanie szkoły w miejscu krzyżowania się kilku linii autobusowych umożliwia bardzo dogodny, bezpośredni dojazd (przystanek przy samej szkole) z okolicznych miast i miejscowości np. Tarnowskich Gór, Gliwic, Pyskowic, Bytomia i innych.

 Baza dydaktyczna szkoły: 

• Pracownie przedmiotowe

• Pracownia informatyczna (stały dostęp do Internetu)

• Pracownia artystyczna

• Biblioteka z czytelnią i punktem multimedialnym z dostępem do Internetu

• Obserwatorium astronomiczne

• Pełny kompleks sportowy: sala gimnastyczna,  salka do ćwiczeń, zewnętrzny kompleks sportowy z syntetyczną nawierzchnią („sztuczna trawa”) : boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki plażowej, kort tenisowy, bieżnia, skocznia w dal

• Stołówka szkolna

 

Oferta pozalekcyjna szkoły

 • Kółka przedmiotowe

• Dodatkowe zajęcia fakultatywne do wyboru przez ucznia w klasie III z poszczególnych przedmiotów maturalnych

• Zajęcia sportowe : piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy i inne

• Warsztaty artystyczne

• Chór szkolny

• Koło redakcyjne

• Wiele atrakcyjnych imprez kulturalno-rozrywkowych w ciągu roku szkolnego

• Wymiana z partnerską szkołą w Brackenheim (Niemcy)

• I inne